Blog

Üzüntü Nasıl Serbest Bırakılır

Üzüntü Nasıl Serbest Bırakılır

Hiç üzgün olduğunu ve güzel bir ağlamaya ihtiyaç duyduğunu hissettin, ama gözyaşlarını çıkaramadın mı? Kesinlikle var.

 

Üzüntü, kayba doğal bir adaptif tepkidir. Ölüm, ayrılıklar, çocuklarımızın büyümesi, ev dediğimiz bir evden, şehirden veya ülkeden taşınması gibi kayıplar, kırılmış veya eksik değerli bir nesne ve diğer kayıplar, hatta seçim kayıpları, bağlı olma kapasitemizden doğar. insanları, yerleri ve şeyleri sevin, bağlayın ve onlara duygusal olarak bağlanın. Aşk ve kayıp el ele gider.

Üzgün ​​hissetmenin zayıf bir yanı yok. İnsan olabileceği kadar insan. Bununla birlikte, ailelerimizden, toplumlarımızdan ve kültürlerimizden hakkında öğrendiğimiz dersler, bu hassas duygu ile ilişkimizi etkiler.

Üzüntüyü Azaltmak İçin Hafif Bir Egzersiz

Yatağınızda veya sandalyenizde çok rahat ve rahat olun.

Rahatlık sağlamak için yumuşak bir yastık, battaniye veya evcil hayvan getirin.

Beş veya altı derin karın nefesi alın: Burnunuzdan veya ağzınızdan nefes alın, havayı karnınızın derinliklerine göndermeyi hayal edin, göğsünüzün yukarı hareket etmesini engellemeye çalışın ve bunun yerine havanın bir budha gibi karnınızı dışarı itmesine izin verin. Bir saniye bekleyin, böylece içinizdeki havanın basıncını hissedersiniz. Sonra, sıcak çorba üfler gibi havayı dudaklardan yavaşça serbest bırakın. Nefes verirken vücudunuza uyum sağlayın ve hava akışını maksimum düzeyde rahatlatacak şekilde ayarlayın. Nefes nefese geçerken biraz başın dönmesi normaldir. Nefes alırken kalp atışınızın hızlandığını hissetmeniz de normaldir. Güzel, uzun nefesinizin sonunda onu yavaşlatacaksınız. 6. nefese geldiğinizde kendinizi çok daha rahat hissetmelisiniz. Nefes alırken, vücudunuzun karşısındaki sandalyeyi veya yatağı da fark etmeye çalışın. Sandalyeye veya yatağa bağlı hissetmek için kendinizi yerçekimi ile ağırlıklandırılmış hissedin. Bu tür bir nefes, size en uygun şekilde nasıl nefes alacağınızı bilmenin yaşam boyu süren bir uygulamasıdır. Derin karın nefesi, temel duygularımızın tüm dalgası boyunca hareket etmemize yardımcı olan bir beceridir.

Vücudunuzda nelerin değiştiğine dikkat edin. Güzel ve kolay nefes alırken vücudunuzu tepeden tırnağa tarayın ve bedeninizde üzüntü hissini bulup bulamayacağınıza bakın. Göğsünüzde bir ağırlık, boğazınızda bir yumru veya gözünüzün arkasında bir his fark edebilirsiniz. Veya üzüntüyle ilişkili başka bir his fark edebilirsiniz. Doğru yolu yok. Hissettiğiniz her şey sizin için normal ve doğaldır.

Üzüntü hissiyle kalın ve nazikçe nefes alın. Hüzün dalgasının hareket ettiğini veya yükseldiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Sadece derin bir karın içinden nefes alıp, içinizde hareket eden hisleri fark edin. Çok fazla hissederseniz, zihninize herhangi bir düşünce veya imge düşürmeyi deneyin ve sadece kendinize karşı bir merak ve şefkat duruşu ile üzüntünün vücut hislerine odaklanın.

Üzüntü dalgasına binin, onunla kalın, bitene ve dalga bitene kadar ağlamanıza izin verin. Daha sakin hissedene kadar nefes almaya devam edin.Son olarak, tekrar hareket etmeye ve gününüze veya gecenize devam etmeye hazır olduğunuzda, sevdiğiniz birine değer veriyormuş gibi kendinize nazik ve nazik davranmayı unutmayın.

İlgili Mesajlar