Blog

Pendik Yenişehir Psikolojik Danışmanlık

Danışmanlık Psikologları Ne Yapar?

Danışmanlık psikologları, her yaştan insanın duygusal, sosyal, gelişimsel ve diğer yaşam kaygılarıyla başa çıkmasına yardımcı olur. Bu profesyoneller, insanların davranışsal sorunları yönetmelerine, stresle başa çıkmalarına, kaygı ve sıkıntıyı hafifletmelerine ve psikolojik bozukluklarla ilişkili sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için çeşitli stratejiler kullanırlar.

Pendik Yenişehir Psikolojik Danışmanlık olarak çift terapisi hizmeti vermekteyiz.

Çift Terapisi Nedir?

Çift terapisi, evli veya evli olmayan ilişki içinde olan çiftler içindir. Genellikle evlilik danışmanlığı olarak anılır. Çift terapisinin amacı çiftlerin ilişkilerini geliştirmektir. Bu tür bir terapi, çiftlerin birlikte kalmaya devam edip etmeyeceklerine karar vermelerine de yardımcı olabilir. Çift terapisinin odak noktası çift olmasına rağmen, taraflardan birinin veya her ikisinin de bireysel psikolojik sorunlarının ele alınması gerekir.  Bu durumda tarafların birbirlerine olan düşüncülerini veya kendilerine olan düşüncelerini kontrollü bir şekilde konuşulmasını sağlar.

Maucasi olarak insanların bir düşünceden fazlası olduğuna inanmaktayız. Sizlerle olmaktan mutluluk duymaktayız ve sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

İlgili Mesajlar