Sonu gelmeyecek tek yatırım insan ruhuna yapılandır.

Maucasi Psikolojik Danışmanlık

Fizyoloji ve psikoloji bir bütündür yaklaşımı San Francisco Bay Area’da temelleri atılan Maucasi Terapi Merkezinin çıkış noktası tam da budur.

Sadece gün içinde bedenimizce salgılanan hormonların psikolojimiz üzerindeki
etkisi düşünüldüğünde bile bu sonuca varmak zor değil.. İşte bu sebepten terapistlerin danışanların sorunlarını dinleyip ilaçlar yazdığı
bir klinikten fazlası olma fikrinden doğdu Maucasi.

Uzman terapistlerin yani sıra diyet koçları, eğitimli antrenörler, kişiyi hedefine en güzel şekilde yönlendiren yaşam koçları. Dünyanın dört bir yanında insanların kendini güvende ve ait hissettiği bir çatı..

Doğa ile içice seans odaları, her türlü fonksiyonel antreman imkanı tanıyan spor salonlarını içeren terapi merkezleri… Her detayının özenle planlanıp inşa edildiği terapi merkezleri. İşte maucasi fikri. Son olarak Maucasi Terapi Merkezi simgesi yatay kum saati; zamanın durması yani sonsuzluk..

               Mahmut Uğurcan Şişlioğlu

ssd

Şule Şişlioğlu

2011 yılında İstanbul bilgi üniversitesi psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimleri boyunca farklı danışmanlık merkezlerinin yani sıra Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde, Cerrahpaşa tıp fakültesi anaokulunda ve birçok anaokulunda staj eğitimlerini tamamlamıştır. lisans eğitimi sırasında eyüp çocuk esirgeme kurumu, Rotary çocuk evi ve down sendromlularla gönüllü olarak çalışmıştır. Temmuz 2008 yılında 13.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Konferansına, Temmuz 2009 yılında 14.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Konferansına katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Mahmut Uğurcan Şişlioğlu

Maucasi terapi merkezinin kurucu üyelerindendir. Cağaloğlu anadolu lisesinde ögrenimini tamamladıktan sonra Berkeley Üniversitesinde ogrenim hayatina devam etmistir. Aldığı eğitimi pekiştirmek için New York’a gitmis ve orada kısa bir süre Binghamton Üniversitesinde eğitim almıştır. Turkiye’de Bilkent Üniversitesinde, Bilgi Üniversitesinde ve Marmara Üniversitesinde çalışmalar yapmıştır. Psikolojinin yani sıra sosyoloji, felsefe ve ekonomi eğitimleri almıştır. Ayrıca ingilizce ve almanca da yeterlilik belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Bilge kişilerden psikoloji üzerine söylenmiş özlü sözler

Psikoloji Üzerine Özlü Sözler