Blog

Depresyon Nedir?

Depresyon, günün bir saatinde üzülmek değildir. Yüceltilecek bir şey değildir.

 

Bir bardak suyunuzu yere  düşürdüğünüz için depresyon gözyaşlarınıza hakim olamıyorsunuz. Ortalığı temizleme dürtüsüne sahip değilsiniz, temizlemek yerine yere oturup ağlıyorsunuz.

 

Haftalarca saçınızı taramak kendinizi güvende hissediyor.

 

Depresyon bir aşırılıktır.  Ya mutluluktan öylesine yüksektesiniz ya da öylesine aşağıdasınızdır ki, dünyanın yeniden renkleneceğinden şüphe edersiniz.

 

Depresyon ve panik ataklar sizi, işte, arabanızda, doğum günü partisinde, alışveriş merkezinde ve hatta bir kulüpte bulabilir.

 

Bazı günler iyidir, aslında harikadır ve neredeyse daha iyi olduğunuzu hissedersiniz. O zaman küçük bir şey, birinden bir bakış veya bir anı sizi bir karmaşa haline getirebilir.

 

İnsanlar neden ağladığınızı soracaklardır. Sorun nedir? Ve verebileceğiniz tek cevap “Bilmiyorum ama bu yeni bir şey değil”.

 

Yataktan kalkacağınız günler olacak ve dünün maskarasından kalma gözlerinizin altı simsiyah olacak , çünkü bir gece önce makyajını çıkaracak enerjiniz yoktu.

 

Herkes size daha iyi olacağınızı söyleyecek . Ne zaman iyi olacağınınızı hayal edeceksiniz. Bazı günler güneşin vücudunuzda mutluluk yaydığını hissedebilecekesiniz ve diğer günler hiçbir şeyi ve her şeyi aynı anda hissedeceksiniz. Depresyon ne kolay ne de hızlı bir çözümdür.

 

Depresyonda olan birini sevmek daha da zordur. kendiniz için olmasa da partneriniz için daha iyi olacaksınız . Ama işler çok zor göründüğünde tek düşünebileceğiniz değer verdiğim insanın bensiz daha iyi hissedeceği olacaktır. Onları incitmektense kendi kalbinizi kırmayı tercih edeceksiniz.

Havalı olduğunu düşünürsünüz ama depresyon eğlenceli değildir, bir oyun değildir ve kişiliğinize eklemek tuhaf olur. Depresyon ciddi derecede kötü bir şey ve pek çok insanı etkiliyor. Depresyonda aniden uyanır ve umutsuz hissetmemeye karar verirsiniz. Ağlamanızda sorun yok hatta Zayıf olmak sorun değil. Kurşun geçirmez insanlar değiliz, insanız. Yaralanma kapasitesine sahipiz. Boşluğu hissedin ve bir yolunu bulun. Her gözyaşının tadını çıkarın. Numara yapmayı kesin. Kendinizi ortaya çıkarın.Zamanla iyileşeceksiniz. Ve sonra hayatıza devam edin. Anılarınız kalsın ama yas kalmasın. Gülümseyin. Gösterişsiz gerçek gülümsemeyle gülümseyin. İyi olun. Düzeltilebilirsiniz. Mutlu olun.