Blog

Aşırı Mükemmeliyetçilikten Kaçınmak ve Hedeflere Ulaşmak için 7 Yol

1. Çoğu durumda mükemmelliğin bulunmadığından emin olun .

“En üst düzeye çıkaran – mükemmeliyetçi” kişi tanımından “memnun – mutlu” tanımına geçebilirsiniz. İkinci durumda, yaptığınız her şeyden daha mutlu olacaksınız.

2. Bir kişinin değerinin, başarılarına veya başarılarına bağlı olmadığını anlayın .

Hepimiz kabul edilmek ve sevilmek istesek de, şefkat işin veya finansal başarıya özgü değildir. Bizi takdir edenler bunu yaptığımız şey veya nasıl yaptığımız için değil, kim olduğumuz için yaparlar.

3. Hata yapmak, öğrenme sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır .

Yanlış olmak insani ve doğaldır. Bir günde yaptığımız hataların çoğu genellikle trajik sonuçlara sahip değildir, ancak düzeltilebilir. Hatalarınızdan feyz alın: En son ne zaman düzeltilemeyen bir şey yaptınız?

4. Kötü olanı takip etmektense başınıza gelen iyi şeylere daha fazla odaklanın .

Her durumda neyin olumlu olduğunu bulabilirsiniz. Bunun için farklı araçlar var, bu videoda size gösterdiğim gibi, teşekkür etmek ve günden güne değer vermek .

5. Hedefleriniz veya projeleriniz için gerçekçi bir değerlendirme yapın.

Onu arzu ve idealden ayırın. Sadece “bir şeyler yapmak istemekle” değil, bunu yapabilecek ve böylece hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

Kişisel kapasitelerinizden ve yeteneklerinizden ekonomik, sosyal, zamana ve sahip olduğunuz diğer olanaklara kadar kaynaklarınızın yeterli bir değerlendirmesini içerir. Daha sonra, belirli bir anda mümkün olanla hedeflerinize ulaşılamayacak olan arasında ayrım yapın.

6. İşleri yapmanın farklı yolları vardır.

Kötü, ortalama, iyi, az çok, çok iyi, mükemmel. Her şeyi “iyi” veya “çok iyi” yapmayı hedefleyin, mükemmel değil. Kendinizi sağlıklı bir şekilde talep edin.

7. Sonuçlar hakkında çok fazla endişelenmemeye, sürece daha dikkatli olmaya karar verin .

Yeni bir beceri öğreniyorsanız, ustalaşmanız kesinlikle zaman alacaktır.

Kısacası, yaptığınız şeyden daha memnun hissetmek istiyorsanız, odak noktanızı istedikleriniz, yapabilecekleriniz ve daha önce iyi yaptıklarınız arasında ayarlayın.